| gabrilion a întrebat:

Salut, sunt a 9-a pe profilul mate-info, si la informatica in semestrul I sunt aproape in stare de corigenta, voiam sa stiu daca corigenta se pune doar daca am o medie sub 5 pe un semestru, sau trebuie sa fie media generala, adica media de pe ambele semestre sub 5?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Trebuie să fie sub 5 pe ambele semestre. Dacă de exemplu ai media 4 la o materie pe primul şi 6 pe al doilea nu eşti corigent. Pentru că media generală la materia aia e 5.

2 răspunsuri:
| Alx19 a răspuns:

Trebuie să fie sub 5 pe ambele semestre