| AlexandruSC a întrebat:

Am și eu o nelămurire, sunt absolvent de liceu și vreau să-mi fac somaj, câți bani ar trebui să primesc?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai depus dosarul in termen de 60 de zile de la absolvire, adio.

| dannyel86 a răspuns:

"Absolvenții de liceu sau de facultate 2022 pot lua 262 de lei pe lună, ajutor de şomaj pentru 6 luni, anunță agenția de muncă.

Absolvenţii instituţiilor de învăţământ în vârstă de minimum 16 ani pot beneficia de o indemnizaţie de şomaj pentru o perioadă de 6 luni, dacă se înregistrează la agenţia pentru ocuparea forţei de muncă din raza căreia îşi au domiciliul, în maximum 60 de zile calendaristice de la data absolvirii, ca persoană în căutarea unui loc de muncă, potrivit unui comunicat emis de Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București, informează Agerpres."
https://www.edupedu.ro/......-necesare/

| RyanAllen a răspuns:

Putini, doar e România laughing Ații au o pensie de 50 lei laughing))) Calculează, undeva la 20 lei?