| Bogdana_verdes a întrebat:

Am terminat Facultatea de Chimie, dar nu mi-am gasit un loc bun de munca. Am 24 de ani, e prea tarziu sa ma apuc de alta facultate, pe alt domeniu?

Răspuns Câştigător
| ionel_adelin a răspuns:

Nu-i prea tarziu, dar trebuie sa ai rabdare pana termini si facultatea a doua, doar atunci vei avea un salariu mai ok.

5 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Nu deloc. uite mama mea are 40 de ani si s-a apicat de facultate iar la varsta aia iti day seama cat e de greu...si pentru asta o admir asa ca nu e deloc tarziu.

| georgehari a răspuns:

Nu este deloc tîrziu. Știu oameni peste 40 de ani care sunt studenți sau au terminat de curînd a doua facultate. Dacă îți păstrezi actualul loc de muncă, poate ar fi o soluție să faci o facultate la învățămînt la distanță (ID). Și un masterat este o soluție, conform schemei Bologna masteratul acum trebuie să-ți ofere o specializare într-un domeniu cunoscut din facultate sau în alt domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hehe. mama are 43 de ani si tocmai a terminat a 2-a faculta. sa speram ca tu la 43 vei fi la a 3-a.winking

| nicolae_cartea a răspuns:

Ai incercat intr-o clinica medicala privata, la laboratorul de analize? Am inteles ca se castiga ok. Si eu as zice sa mai incerci pe domeniul asta. Doar n-ai pierdut ultimii 4 ani degeaba...

| cristina_barabas a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu, dar mai bine insisti pe domeniul tau. Poate la inceput nu castigi foarte mult, dar, cu timpul, poti sa avansezi.