| ank a întrebat:

Am terminat profilul filologie bilingv engleza cu media la bac 9, 31. Ce facultatea ar fi mai bine sa aleg din cadrul Universitatii Bucuresti: Relatii Internationale si Studii europene sau Stiinte politice?

2 răspunsuri:
| TheCritic a răspuns:

Eu zic că Relații Internaționale și Studii Europene nu sună rău de loc în opinia mea, căci îți deschide mai multe orizonturi, dar adevărata decizie îți aparține. Numai bine!

| mixxjim a răspuns:

In primul rand, felicitari pentru medie! Well, ambele sunt la fel de inutile, adica nu iesi nimic din facultate, nu ai nicio calificare concreta sa poti folosi la ceva. As spune insa sa mergi pe varianta cu studii europene, sa inveti in continuare la fel de bine sa prinzi burse si schimburi de studenti si apoi sa urmaresti internship-urile si job-urile din cadrul institutiilor Uniunii Europene (Comisia Europeana, Parlamentul European etc.), unde chiar se intra doar pe baza de examen si nu pe pile happy Daca vrei si cand vrei, daca nu gasesti singura link-urile necesare, spune-mi si-ti dau eu unde sa urmaresti internship-urile si job-urile respective. Succes!