Întrebare recomandată | suităr a întrebat:

Am test maine la mate...stiti metode de invatare rapidatongue?! va rog urgent. Fundoiwinking

Răspuns Câştigător
| DianaDidi95 a răspuns:

Daca dai test din lectie noua invata mai intai toate formulele si definitiile pe care le ai, apoi rezolva din nou exercitiile pe care le-ai facut in clasa, dar de data asta singura, iar dupa asta, te poti verifica cu rezultatele din caiet.
Daca la test o sa va dea sa scrieti si formule sau definitii, ia fiecare formula/definitie in parte si scrie-o de cateva ori intr-un caiet pana o memorezi. Fa la fel cu toate celelalte si vei reusi! Bafta, pupici! :*

12 răspunsuri:
| suităr explică:

Merci,dar...nu sunt adepta lucrului in plus..thank you for the time acordat!:*

| SimonaCristina a răspuns:

Da pai daca nu iti amintesti o formula 100 %, ia eXemple mici ( incearca cu numere mai mici).

| mola a răspuns:

Sa recapitulezi tot ce ai invatat. Simplu pentru mine. Daca ai pus aceasta intrebare inseamna ca esti lenes/a sa pui mana pe carte!

| suităr explică (pentru mola):

Uite,nu ca sunt lenesa am chiar note bune, dar sunt o fire mai nelinistita si nu vreau sa am note proaste..stii tu.

| mola a răspuns (pentru suităr):

Citeste de mai multe ori cerinta exercitiului, nu avea emotii ca poti gresii! Iti urez bafta! Sa ai note bune la invatatura.

| suităr explică (pentru mola):

Merci,:X

| Jee354 a răspuns:

Eu atunci cand aveam de invatat cantamlaughing Acum nu mai am nevoie, acum ca am trecut de clasele generale de ceva timp, maxim o ora-30 de minute imi ia sa invat.Sau poti asculta pe internet ceea ce ai nevoie.E un mod mai usor de invatare.Eu cand am invatat Luceafarul l-am invatat de pe internet

| DauFinPreaDivin a răspuns:

Pai pentru test te pregatesti de la inceputul semestrului

| mariansarivan a răspuns:

Eu mereu fac exerciti multe pn inteleg cam o ora maxim dar depinde de persoana

| oOGropiteOo a răspuns:

Ia fiecare defintie pe rand.repeta acea definitie de multe ori pana o memorezi iar apoi aplica ce ai invatat. ia urmatoarea definitie si fa cum ai facut la prima.eu fac asa si am numai note bune. sper ca te-am ajutat. bafta la test!

| Christina1 a răspuns:

Pai poti sa te apuci sa face exercitiile ce leai facut in clasa si daca nu sti vreo definitie caut-o si invato. Mie imi merge intotdeauna.

| nicolleta13 a răspuns:

Cel mai bine e sa nu inveti oli:p