| AlexValentinn a întrebat:

Am vazut pe Digi24 ca ministrul educatiei Campeanu a zis ca de anul urmator va fi prevazut in contractul scolar predarea online, adica cu alte cuvinte si dupa ce se va termina pandemia e posibil sa se predea online tot timpul sau in anumite circumstante, ceea ce mi se pare o prostie, asta inseamna ca mentii distantarea sociala. Scoala e un loc unde iti formezi prietenii si socializezi si traiesti clipe de neuitat, mai ales la liceu sau facultate, dar daca se muta pe online ce prostie mai e si asta, sunt convins ca generatiile care vin acum le convine dar eu care am prins scoala fara predare online mi se pare in dezavantajul elevilor. Dar cu siguranta cineva trebuie sa castige din asta, intrebarea e cine castiga si ce castiga? Voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cine ti-a zis ca "pandemia" se va termina?
Prostia mereu apare cu tulpine noi. big grin

| Zuzu1991 a răspuns:

"e posibil sa se predea online tot timpul sau in anumite circumstante, ceea ce mi se pare o prostie"

mie mi se pare o prostie ce spui tu
chiar una crasa RAU

prostie ar fi NUMAI daca esti OBLIGAT sa inveti de acasa, altfel, sunt oameni care nu vor sa manance rahat la scoala

numai nazistii si comuistii si-au permis sa forteze oamenii sa traiasca, cum vor ei, tu ce esti? nazist sau comuist?
in plus, cred ca nu ai auzit de auto-educatie, in care scoala se facea numai acasa MUUUUULT inainte de pandemie, chiar fara profesori...

| AlexValentinn explică (pentru Zuzu1991):

Mi-am exprimat doar o opinie, eu ca elev care mai si socializam cu colegii si imi faceam prieteni pentru mine era o bucurie sa facem ore la scoala, pentru cineva care nu prea il agreaza nimeni si nu e vorbaret si sta in banca lui singuratic probabil lui ii place sa faca online. Singuru lucru bun care iese din treaba asta cu onlineu este ca cei care erau victime bullying acum nu mai sunt ca stau acasa si nu ii ia nimeni peste picior.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru AlexValentinn):

"acum 8 ore | AlexValentinn explică (pentru Zuzu1991):
Mi-am exprimat doar o opinie"

hai sa ma repet, scuza cu "am dreptul la o opinie" NU tine in momentul in care am scris ca:

"e o prostie DOAR DACA ESTI FORTAT"

| rapandula a răspuns:

Este un lucru foarte bun. Nu se va preda obligatoriu intr-un oras sau sat unde sunt foarte multi elevi sanatosi cu contitii bune. Vor exista anumite circumstante cum ar fi distantele prea mari, numarul mic de copii, unii poate vor fi bolnavi, altii poate sunt saraci si nu se pot duce. Exista fel si fel de motive unde scoala online ar fi un beneficiu. Tu te-ai gandit la toate astea? Nu, pentru ca asa sunteti voi romanii. Stati sa judecati si vreti sa vi se faca toate poftele fara sa va ganditi la consecinte si la ceilalti.

| AlexValentinn explică (pentru rapandula):

"Asa sunteti voi romanii", tu nu esti roman? Sunt saraci si nu se pot duce? Trebuie sa le asigure statul transportul si etc. nu muti pe prostia asta de online.

| rapandula a răspuns (pentru AlexValentinn):

Sunt roman in acte. Nu vreau sa depind de acest stat corupt si de aceasta populatie analfabeta.
Iar o dai ca vai ce prostie este scoala online fara sa iei anumiti termeni in considerare. Nu ma mai omor sa-ti explic ca vad ca nu vrei sa fi putin open mind.