| AlexAL275 a întrebat:

Anglia mai este în Uniunea Europeană? Eu știam că nu mai este

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

In functie de adoptarea sau nu a declaratiei de la Chequers UK va ramane sau nu in UE.

Daca se adopta Chequers atunci UK va deveni stat vasal UE, care se va supune tuturor reglementarilor, va pierde controlul frontierelor, a legilor si va pierde dreptul de vot.

Optiunea cealalta este UK indpendent care sa aiba control asupra frontierelor, legilor si teritoriului. Vom vedea in curand care este varianta castigatoare.

5 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Se numeste brexit, a inceput din 2017 si se va termina in 2019, dureaza ceva sa faci brexit.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Încă este.

Răspuns utilizator avertizat
| Mariusgeo a răspuns:

Nu

| Gabriela_Gabi_1999 a răspuns:

Din 2019 nu mai face parte din UE happy