| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce va iesi Anglia din Uniunea Europeana nu vom mai putea merge acolo nici ca turisti sa vizitam? Va trebui viza ca in SUA?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Asta depinde ce legi or sa adopte UK,ar putea sa lase circulatia libera,chiar daca nu mai sunt in UE,ori ar putea sa impuna vize,totu depinde de ei,asta o sa vedem atunci cand o sa vie timpul.
Apoi chiar daca ar lasa vara viza,aia nu inseamna ca gata mergi acolo si faci de toate ca si pana acum.
Eu banui ca ei au iesit afara pentru ca vor sa stopeze ceva ce nu le este pe plac,mai exact vor sa stopeze invadarea tarii,sau mai bine spus suprapopularea,care duce direct spre prapastie laughing
Populatia in europa a crescut f rapid,datorita si emigratiei ajutate,asta nu duce la nimic bun,cresterea brusca a populatiei duce la dezastru,englezii au intuit chestia asta si se retrag,,dupa mine fac o miscare destul de inteligenta as zice.
Urmatoare lor miscare ar fi,ori asa gandesc eu ca ar trebuie sa fie,sa reduca emigrarea de orice fel,in special indieni,africani,arabi,dar si restul pentru ca o crestere r apida atrage dupa sine scaderea drastica a nivelului de trai.
Eu daca as fi in locul lor as stopa orice forma de emigrare,as impune vize,astfel ar putea avea un control mai bun al celor care intra sau ies din uk.
Asta ar ajuta societatea engleza referitor la atacuri de orice fel,la propagarea unor idei radicaliste si etc.
Acum depinde ei,daca se vor uni pentru binele tarii si al oamenilor ce locuiesc aceasta tara,sau se vor lupta intre ei pentru putere.
Cei care sunt pentru ramanerea in UE de fapt nu urmareste binele nimanui,aia urmaresc doara interesele lor proprii,interesele lor de clan,puterea,iar in cazul lor puterea vine din partea emigrantilor,aia is votantii lor fideli,englezii de bastina is fideli celor care au cerut iesirea.
Ca sa vezi unde poate duce puterea sau setea de bani de putere.
Toate tarile din UE in special Germania,Franta,asta fac,cu asta se ocupa,isi consolideaza puterea prin aducerea de emigranti indiferent prin ce mijloace sau indiferent ce emigranti sunt,cas buni sau kamikaze pentru ei nu conteaza,ba ei is mai linistiti cu cat intra in tarile astea kamikaze,pe astia se pot baza sa isi mentina puterea in viitor.
Un om linistit,muncitor,cand lucrurile o iau razna nu mai apara genul asta de conducatori,ei stiu asta,de aia au trecut la planul asta cu emigrantii.
Scuze ca am deviat nitel, dar cam asta este directia UE acum, Anglia a intuit aceasta directie, si-a dat seama ca nu-i benefica pentru ea, sau cel putin uni din conducatorii lor siau dat seama, populatia autohtona fiind mai multa si mai educata au votat pro si asa sa ajuns acum aici.

| Bizon95 a răspuns:

99% ca DA
propaganda pro-brexit a continut SI MINCIUNA ASTA, ca emigrantii vin din yuropa de est, si blablabla

ca sa nu vada ca de fapt in Anglia sunt 2milioane de imigranti din Yurop si 6 milioane din diverse gauri ale fostului imperiu colonial britanic (India mai ales)