| cristinuca05 a întrebat:

Anul acesta am completat fisa cu admitere la liceu in clasa a noua.si am pus pe primul loc stiine sociale.cine stie ce materii se fac acolo? in ce consta? sau ce facultate pot face dupa ce termin liceul cu stiinte sociale.mersi

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Hey. asc pe mine. sor'mea e in a10 a acum la st sociale. si are si note mari, si e la cel mai tare liceu din oras! in primul rand, trebuie sa stii ca dupa parerea noastra e cel mai accesibil profil. dai teza la romana, geogra / istorie, la prima limba moderna, (si asta nu depinde de ce ai facut in 5-8 ci, de ce profil e liceul, la sor'mea e engleza, chiar daca ea era avansata la franceza si germana) si la logika in a9a ( nu e chiar asa grea cum pare), la psihologie a 10, a11 economie, si 12 filozofie happy
facultati : ca litere, psihologie, jurnalism, drept, stiinte politice, sociologie. etc. daca esti interesata de pe acum. poti cauta facultatile ce le are Universitatea din Bucuresti, si te convingi singura. In plus ai o ora sau 2 de mate pe saptamana, una de chimie, tot una de bio, fizica 2. limbi straine 2, 3 ore, romana 4, 5 depinde daca ai si optionale. Si poti sa ai un optional despre mass-media (asta are sora mea, ca un fel de introducere in jurnalism. ) Succes, sper sa intrii la profilul dorit. si fara mandrie laughing sunt singura care ti-a dat un raspuns cat de cat convingator tongue

4 răspunsuri:
| CrucifiedCountess a răspuns:

De baza ar fi romana/engleza/franceza, geografie/istorie si logica(clas9), sociologie(a10-a), psihologie(a11-a) filozofie(a12-a). si cam atat

| rouaroxa a răspuns:

Toate materiile numai ca faci matematica mai putina, si ai mai multe ore de stiinte sociale, la care vei sustine si teza...adica, in clasa a a9 a logica, a 10a psiho si socilogie, a 11 economie, a 12 filozofie. e foarte faina si lejera specializarea... vei putea urma oricare facultate dupa ce vei termina liceul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

U sunt tare star

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De baza este romana (4-5 ore pe saptamana), engleza/franceza(3 ore pe saptamana), istoria(3ore), geografie(2 sau 3 ore), logica (in clasa a9a), psihologia(cls a 10a), economia(clasa a 11`a) si filosofia in clasa a 12`a. Mate 2 ore in general, iar chimia, biologia si fizica se fac doar in clasele a 9-a si a 10-a, dupa care nu mai ai nicio treaba cu materile astea 3.