| Jugal a întrebat:

Anul acesta competentele se tin din 13-15 iunie la lb romana, 21-24 la competente digitale si 27-1 iulie, limba straina. De ex la lb romana trebuie sa fim prezenti toate aceste 3 zile (13, 14,15 iunie) sau doar intr-o zi? Va multumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să fi prezent/ă în ziua şi la ora la care vei fi PROGRAMAT/Ă ( nu în fiecare din acele zile )!
Se va afişa la Avizierul liceului o listă cu data şi ora ( aproximativă ) la care intră fiecare elev!
Mai puţin ora probelor scrise, ele încep, de obicei, la ora 9.

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Vezi detalii despre BAC-ul din 2016 în Ordinul M.E.C.Ş. nr. 5080/2015 de la linkul :
http://lege5.ro/......ional-2016

http://subiecte2016.edu.ro/2016/bacalaureat/index.html

2 răspunsuri:
| oanamaya25 a răspuns:

Buna seara! Te vei prezenta in functie de ziua in care vei fi inscris pe lista(in functie de nume, litera de la numele de familie) si ora respectiva, bineinteles ca vei anticipa o ora, nu se stie niciodata.Succes!