| Pitic a întrebat:

Anul asta dau bacu si vreau sa aflu cum este la proba orala, v-ati descurcat bine?
ati avut emotii?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Iti raspund ca principiu: proba orala nu conteaza la media de la bacalaureat.
Automat ( din pacate) toata lumea este admisa, cu diverse calificative (utilizator incepator, experimentat etc) car nu conteaza nicaieri!
O sa ai sigur si emotii pentru ca e firesc, e o forma de examinare, dar le depasesti usor nefiind nici o miza. Sint de neinteles acei copii care au incercat sa copieze la probele orale, deoarece oricum NU se pot pica!
Concluzia: grija ta trebuie sa ramina doar probele scrise, la care sa te pregatesti serios. Succes!

3 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Proba asta o trec toti de aceea nici n-ar trebui sa ai emotii si sa te concentrezi mai mult pe proba scrisa.

| Harumiiii a răspuns:

Proba orala e destul de usoara din cate am auzit si eu. Te pune sa citesti un text, sa spui care este emitatorul/ receptorul, ce fel de text este si o parere personala in legatura cu un anumit subiect..Asta din ce mi-a povestit profa mea care e examinator..De picat, nu poti pica ci primesti doar un fel de calificativ. Succes!

| Allexinno1988 a răspuns:

Salut sincer nu am avut deloc emotii mai multe emoti am avut atunci cand ma uitam sa vad daca am luat sau nu bacul eram cu frica in san:d nu te speria totul o sa fie bine