| BaddieBae a întrebat:

Anul asta intru la liceu si m-am gandit la un profil bilingv.
Trebuie sa merg la liceul respectiv sa ma inscriu pentru examenul de admitere?

Răspuns Câştigător
| stefanik04 a răspuns:

Si eu sunt interesata de asta asa ca m-am informat:
In primul rand, dai examene ca toata lumea, in 20 si 22 iunie la rom si mate iar apoi in 25 vei vedea in ce medie ai
Inainte de asta in 2 -5 iunie sunt examene pentru bilingv sau vocationale.Astea le dai inainte de examen pentru a sti dca poti intra acolo sau nu. Dupa cate stiu examenele sunt la scolile la care vrei sa mergi *(bilingv), sau la o scoala importanta din oras*(dca e mai mic)
Nu stiu exact dar mai cauta si sigur vei gasi
te vor informa la scoala, mai mult ca sigur
sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| pink10 a răspuns:

Da! Trebuie sa te interesezi din timp happy Dar cred ca vor anunta si la voi in scoala happy

| Andruska_4790 a răspuns:

Da din cate stiu.trebuie sa dai un examen la limba pe care se bazeaza profilu.de ex.la profil bilingv engleza se da examen pentru a evalua cunostintele.