| Raluuk a întrebat:

Funda! Pentru cei care au terminat a VIII-a : Brosura cu mediile de admitere la liceu se primeste inainte sau dupa examenul de bilingv? Anul asta la liceul unde vreau sa intru nu a fost cu bilingv si nu stiu daca se poate schimba pana in 2014... si in schimb nu cred ca am nimic de pierdut daca il dau, poate doar de castigat, dar totusi nu stiu daca fac fata. Deci dupa cum am mai zis vreau sa stiu daca poat afla inainte de examenul de bilingv daca profilul unde vreau sa ma duc are bilingv, si cum?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Broşura se primeşte ÎNAINTE de a începe probele la limbi străine.

Broşura se primeşte în perioada aprilie-mai 2014, iar probele lingvistice se dau la începutul lunii iunie.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| DiandraDya a răspuns:

O primesti si insinte si dupa.In orasul meu sun 2 licee care au si 5-8 la mine au fost primite cu o luna dupa ceilalti.deci depinde.Dar si eu am dat examenul, pentru cultura generala, si ca sa fie...chiar nu aveam de gand sa merg la un profil cu bilingv.Ai putea sa il dai pentru cultura ta generala.happywinking