| Kiduu345 a întrebat:

Anul acesta voi da examenul de intrare la liceu si m-am gandit sa intru la un liceul economic la tehniciam in activitati economice, intrebarea mea este: la ce materii trebuie fiu bun ca sa intru la acest profil si ce meserie pot urma in urma acestui profil?

1 răspuns:
| IoanaMeow a răspuns:

Matematica, iar meseria este contabil. Dar daca te duci la econimic comercial poti sa te faci ospatar, vanzator, chestii d-astea. Dar nu cred ca te tenteaza, deci mai bine prima varianta laughing Succes in alegerea liceului.