Stefan
| Stefan a întrebat:

Aproape toti spectatorii prezenti la meciul de fotbal MOTHERWEL-STEAUA au primit pliante din partea patronului scotian JOHN BOYLE, cel care prin fundatiile sale ajuta copii bolnavidinROMANIA. În pliant era un formular prin intermediu caruia putea dona, o suma, pentru a veni in ajutorul micutilur autisti, al copiilor infestati cu HIV sau celor care au alte boli grave. Ce parere aveti de acest gest al patronului scotian?

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

In alte tari se obisnuiste sa se faca asa, la intalnirile de afaceri, la fotbal, la spectacole sau la adunari festive... Este un gest de o inalta o inalta noblete sufleteasca, mai ales ca vine din partea unui patron scotian si nici decum a unor actulali jucatori sau fosti jucatori de fotbal sau diversi alti patroni...( ca de asta nu ducem lipsa - slava domnului ). Oare cei care sunt mari milionari, mari demnitari, sau afaceristi sau cantareti de manele, unde curg bancnotele de euroi, fac asemenea gesturi de caritate? De aceea apreciez si mai mult acest gest, ce vine din partea celui ce vine ocazional in tara noastra... Pentru acesta, " JOS PALARIA "! Lucien.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Normal! E scotian! Doar n-o sa dea bani de la el!
Serios vorbind, au ajuns deja la un anumit grad de civilizatie, unde, poate, vom ajunge si noi...peste vreo suta de ani.

| MissD a răspuns:

Foarte frumos. Demn de apreciat.

| Pho3nix a răspuns:

Foarte frumos gestul.
Oricum... fanii scotieni au fost de nota 10.
Nu sunt ca huliganii din Romania.

Daca ati observat, la primul gol a lui Stancu, tot stadionul a aplaudat reusita lui Stancu.
Si la terminarea meciului, fanii s-au ridicat in picioare si au aplaudat.

Jos palaria.

| danutz15 a răspuns:

Daca nu ne ajutam intre noi, am ajuns sa plangem de mila strainilor.Cu toate ca el nu avea nici un interes sa ne ajute.
Foarte frumos gestul. Tot respectul. JOS palaria.

Nu stiu daca ati observat ce oameni cumsecade au fost pe stadion in timpul meciului. Nici urma de huligani ca in romania...