| caty201232123 a întrebat:

Are voie diriga sa nu imi inchida media la sfarsit de an, adica nu vrea sa imi inchida nota la purtare.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poate!
Daca ai spart tabla, masa, usa, geamul, wc-ul i nu vrei sa le inlocuiesti, nu-ti va inchide media nici la purtartea si nici cea generala.
Ce Dumnezeu ai facut rau, baiete?
ca tu ai sigur bube-n cap, dar nu vrei sa spui, decat ce-ti convine.

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru Violleta2022):

Dacă a făcut vreo boacănă îi scade nota la purtare, dar tot încheiat ieși! Nu există să rămâi neîncheiat la purtare. În toată viața mea de elev de gimnaziu n-am auzit de așa ceva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru MeisterSchnitzel):

La mine la scoala s-a intamplat un asemena caz, de aceea am si mentioant asta mai sus.

| sierra1 a răspuns:

In ce clasă ești?

| Lukasssz a răspuns:

Trebuie sa iti incheie media

| Yuoia a răspuns:

Poate ne spui si ce tampenie mare ai facut. Ca sa stim de ce are voie, si ce s-ar putea face. Ca daca nu ai facut nimic, nu are de ce sa nu-ti incheie media.

| 1234568807 a răspuns:

Media la purtare se incheie obligatoriu, iar la celelalte materii nu ti se poate incheia media doar daca nu ai note, dar la purtare se incheie obligatoriu, nu exista sa ramai cu media neincheiata la purtare

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Nu există să te încheie la purtare! La purtare, dacă nu ai făcut tâmpenii, iei 10 automat (și dacă ai făcut te anunță că ți-a scăzut-o). Dar la purtare nu este ca la alte materii, să-ți treacă note în catalog pe teste sau pe ascultat. Cred că dirigintă ta își bate joc de tine!

| Dobrogea a răspuns:

Buna!
Du-te bea o cafea, fii fără stres că se va rezolva. În lume există probleme. Mult mai mari decât a ta. Dai o floare și gata. Succes