| adinacristinaalina a întrebat:

Are voie profesorul sa nu ma bage in bac daca nu iau 5 in simulare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, profesorul nu-ti poate interzice sa te inscrii la examenul de bacalaureat.
Simularea este doar pentru a vedea stadiul de pregatire pentru examen.

| dullcat a răspuns:

Scolile sau liceele care procedeaza asa cu elevii atunci cand au de dat evaluarea nationala sau bacul, deoarece nu vor sa-si strice statisticile anuale de promovare, comit un abuz grav.

| Hyperion7 a răspuns:

Simularea asta e doar pe școală, îți verifica cunoștințele și nimic mai mult, nu reflecta adevăratul potențial.
Nici cea din martie nu o face, ci îți arată orientativ cam cat ai lua daca nu te îmbunătățești.
Eu cred că te amenință, pentru a te face cumva sa înveți.