| remusrufa a întrebat:

As dori sa-mi traduceti urmatoarele propozitii din latina in romana:
1. Servi domini hortum cum falcibus purgaverunt.
2. Milites Romani in bello Gallico acerrimam pugnam pugnaverunt.
3. Audaces milites magna virtute hostes vincunt.
4. Cicero in suis orationibus Catilinam patriae inimicum appellavit.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| iiBbuBbu a răspuns:

1.Servi domini hortum cum falcibus purgaverunt.
2. Înverşunaţi soldaţii romani lupta cu limba franceză în război, ei au luptat.
3.Soldaţi Bold cuceri inamicul cu putere mare.
4.Catilina Cicero, în rugăciunile sale, el numit un duşman al ţării sale.
Fundita?

1 răspuns:
| remusrufa explică:

Asta-i traducere? Vreau una corecta citeste si tu inainte sa postezi!