| berserkerul a întrebat:

As dori sa studiez biologia in Danemarca, problema este ca nu stiu daneza. Acum sunt la liceu si as dori sa stiu daca exista programe de licenta in engleza in domeniul biologiei.

1 răspuns:
| DnZ05 a răspuns:

Poti face in felul urmator : poti gasi in tara un profesor de daneza desi nu e usor sa gasesti sau poti sa te duci in Danemarca unde te baga la niste cursuri(daca esti mic la scoala dar in clasa speciala pentru alte nationalitati). Daca pleci in Danemarca poti invata din engleza daneza.Si eu am trecut prin asta si nu este usor.Multa bafta!