| nosense a întrebat:

As dori si eu ceva informatii legate de psihiatrie: ce inseamna sa fii psihiatru, ce studii trebuie sa urmezi, cum e cariera unui psihiatru in Romania, ce diferente sunt intre un psihiatru care profeseaza in tara si intre un psihiatru care profeseaza in Europa etc. Sau daca este cineva student la medicina, la psihiatrie, sa imi trimita mesaj. As dori sa aflu mai multe detalii despre acest domeniu. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Informatii despre psihiatrie, destul de detaliate, gasesti aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Psihiatrie. Trebuie sa urmezi studii universitare, la medicina, cauta la universitatile de medicina. Numai bine!