| coralia_5862 a întrebat:

As dori si eu o compunere cu tema "un moment dificil din viata voastra scolara"va rog frumos! DAU FUNDA SI LA CEILALTI VOT.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Saptamanile erau pe sfarsite iar timpul se scurgea foarte repede,examenu de intrare la liceu era foarte aproape. Avem mult de invatatm,se adunase o multime de lucruri, lectii, abia le mai puteam face fata.Nu prea tineam ca cont ca in urma acestui examen va conta foarte mult in viata. Zilele trecea repede si eu nu constientizam ce ma astepta,nu imi statea gandu la invatat,pana cand venise ziua cea mare, examenul, aveam foarte emotii pentru ca nu eram sufiecient de pregatita.La examen a fost destul de greu,pentru ca mi-a cazut lectii pe care eu credeam ca nu imi vor cadea, in mare nu prea am facut mai nimic, eram dezamagita.Peste cateva zile avea sa se afiseze notele examenelor, m-am dus sa vad, eram trista luasem niste note cam mici si nu avem sanse sa intru la un liceu bun.In ziua repartizarii am nimerit la un liceu destul de slabut dar totu era in vina mea pentru ca nu invatasem la timp, dar am invatat un lucru ca nu trebuie sa neglijezi nimic pentru ca mai tarziu vei regreta.Cam asta fost ideea meabig grin