| Sergiu1996 a întrebat:

As dori top 3 judete din Romania, pentru a urma facultatea de drept, ma refer la calitate, cu exceptia capitalei, daca puteti si niste argumentari la judetele enumerate?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iasi, Cluj, Timis

sunt cele mai mari centre universitare din Romania

| neutrino a răspuns:

Timisoara, Cluj, Sibiu.

| LadyLilith a răspuns:

Babes-Bolyai din Cluj, o facultate foarte buna unde te pregatesc foarte bine, insa trebuie sa inveti foarte mult si sa fi cel mai bun.
Si as mai recomanda Dreptul din Iasi ca am auzit ca si acolo te pregatesc foarte bine.

| Sergiu1996 explică (pentru LadyLilith):

In ce sens sa inveti mult?

| LadyLilith a răspuns (pentru Sergiu1996):

In sensul ca o sa ai o gramada de invatat. Mai ales sa nu pici vreun examen, ca restantele se platesc in euro pe credite. E cam greu la Cluj.

| Sergiu1996 explică (pentru LadyLilith):

Spui din auzite sau inveti acolo?

| LadyLilith a răspuns (pentru Sergiu1996):

4 colege din liceu au terminat acolo si ele mi-au povestit.Am vrut sa invat si eu acolo dar nu-mi puteam permite acum 4 ani sa platesc 4500 pe un an. Eu la Targu-Mures am terminat, la Petru Maior.

| Sergiu1996 explică (pentru LadyLilith):

Pai, studiile sunt cu plata, acolo, la CLuj?

| LadyLilith a răspuns (pentru Sergiu1996):

Sunt si locuri la buget. Dar eu nu aveam media necesara sa ajung la buget. Avem doar 9.30. Si ultima/ultimul care a fost admis la un loc la buget avea 9.80.

| Sergiu1996 explică (pentru LadyLilith):

Deja lucrezi?

| LadyLilith a răspuns (pentru Sergiu1996):

Nu ma angajeaza nici dracu' in domeniu. Daca nu ai cunostinte si multi bani si pile, nu ai ce sa faci cu dreptul sad

| Sergiu1996 explică (pentru LadyLilith):

Hai, in privat...