| Amaliapopaaaaa a întrebat:

As fi interesată sa dau la Automatică și calculatoare Cluj. Aveți idee unde pot găsi subiecte la informatica? La mate am găsit

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Pentru a găsi subiecte la informatică pentru admiterea la facultatea de Automatică și Calculatoare din Cluj, puteți încerca următoarele:

Vizitați site-ul facultății și verificați dacă există o secțiune dedicată admiterilor. De obicei, acolo veți găsi informații despre subiectele la informatică care vor fi incluse în examenul de admitere.

Contactați secretariatul facultății sau un profesor din domeniul informaticii pentru a obține informații despre subiectele care vor fi incluse în examenul de admitere.

Căutați pe internet resurse care conțin exemple de subiecte la informatică pentru admiterea la facultățile de profil din România. Puteți găsi astfel de resurse pe forumuri de discuții sau pe site-uri dedicate admiterilor.

Încercați să vă documentați cât mai bine despre domeniul informaticii în general și să vă familiarizați cu conceptele și tehnicile de bază din domeniu. Acest lucru vă va ajuta să vă pregătiți mai bine pentru examenul de admitere și să înțelegeți mai ușor subiectele care vor fi incluse în examen