| Fluturel_Adrian_1998 a întrebat:

As vrea sa invat suedeza, acum pe timp de vara. Stiu bazele, dar vreau mai multe explicatii in legatura cu gramatica si mai multe elemente de vocabular. Am incercat 101Languages, Polyglot, Byki si Babbel. Limba imi place foarte mult, precum si cultura si muzica. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| madisong a răspuns:

Nu stiu suedeza, eu invat daneza, dar cred ca nu ar trebui sa te rezumi doar la internet.Roaga-i pe parintii tai sa iti cumpere o carte de garmatica si un dictionar (crede-ma, sunt mult mai utile decat articolele de pe net ). Cred ca nu o sa gasesti in librarii daca stai intr-un oras mic, dar poti comanda de pe net una.E o investitie pana la urma. Succes si poate te-am ajutat cu o idee. Poate dai funda happy

| tinytim123 a răspuns:

O sugestie pe care o am e sa intri cat mai mult in contact cu limba. in primul rand uita te la desene animate, recomand peppa pig pentru ca sunt cuvinte usoare si se vorbeste citet. eu sunt si pe unele subreddituri unde lumea vorbeste si foloseste cuvinte uzuale si te ajuta daca le tradci daca nu le intelegi.