| xoBridgetXO a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un sfat, va rog?
Eu vorbesc bine limbi straine cred ca din clasa a 2-a.ma refer ca sunt buna si la gramatica, si la vocabular da si la pronuntie. La engleza sunt ACE pentru ca mereu ies in evidenta si la scoala si oriunde o vorbesc, la franceza ma descurc. Nu foarte bine fiindca nu-mi place! Si m-am hotarat sa invat alta limba mai grea precum RUSA sau POLONEZA. Am nevoie de sfaturi in legatura cu asta : sa iau cursuri separate sau nu! Thank's all! Bye! XOXO!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa te pregatesti separat cu rusa sau poloneza.

5 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Rusa nu-ti foloseste la nimic, iar poloneaza e rusa cu alte accente.
Un sfat, pentru ca mi l-ai certut. Daca vrei sa inveti o limba straina, incearca araba. E la cautare si nu multi o cunoasc. E grea si poti oricand sa-ti gasesti un loc de traducator, foarte bine platitwinking xoxo si tie

| MisterKat a răspuns:

Daca doresti, te pot ajuta eu cu ceva dictionare, manuale de gramatica poloneza (dar sunt scrise in engleza). In plus iti pot da un dictionar polonez-roman (care l-am facut eu, cautan cuvinte poloneze si le-am tradus in limba romana) si inca un fisier cu cuvintele care se aseamana cu cele din poloneza. Daca le vrei, da-mi un e-mail cu mail-ul tau! O zi buna!

| terra2009 a răspuns:

Eu sper ca asta sa te ajute, daca este usor pentru tine sa inveti o limba straina, aici poti invata de la poloneza, rusa, tailandeza si chineza, la ce limba vrei, de la vorbitori nativi, doar prin ascultare, fara sa descarci nimic in calculator.

www.terralinguas.com

bafta

| terra2009 a răspuns:

Intra pe

www.terralinguas.com

gasesti limbi straine usor de invatat

bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la engleza esti ACE normal ca iesi in evidenta... Cine a mai vazut atata alblaughing