| Vernusio a întrebat:

As vrea sa ma inscriu la o scoala postliceala sanitara dar mi-e frica ca o sa imi ceara bacalaureatul pe parcurs(iar eu nu stiu daca vreau sa invat si pentru postliceala si pentru bac)Mai e valabila chestia asta ca te pun sa il iei pana termini postliceala? Atunci de ce mai scriu in oferte:cu sau fara bacalaureat?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Multe raspunsuri eronate mai sus.
Nu o sa-ti ceara bacul pe parcurs, poti sa termini postliceala, sa-ti iei diploma si sa faci foc din ea daca nu ai bacul. Poti sa termini postliceala si fara bac, dar dreptul la libera practica, nu ti-l da nimeni daca nu ai bacul luat, deci nu o sa poti profesa in domeniu chiar daca ti-ai terminat scoala decat dupa ce iei si bacul.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este asa de greu sa mergi sa te interesezi la scoală ce acte ai nevoie? Noi nu stim.

| anamariarot a răspuns:

Da, trebuie sa iei si bacalaureatul pana termini postliceala. Ei scriu acolo asa, pentru ca te lasa sa intri fara BAC. Nu zic si ca nu te lasa sa iesi fara el laughing. E ca la magazinele alea: articole incepand de la 2, 99 lei si o pereche de chiloti o gasesti la 3 lei, dar pot avea articole si la cateva sute de lei

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Va trebui sa promovezi si bacalaureatul pana la absolvirea scolii postliceale. Altfel, nu primesti diploma de la ei.

| Rocsid a răspuns:

Eu iti recomand sa dai bacul si dupa ce il iei sa dai la postliceala.O sa te ajute foarte mult si cand o sa iti cauti un loc de munca si o sa iti fie mai usor de invatat pentru examene la sanitar.
O sa iti fie mai usor sa inveti o canitate mai mare de informatii mai ales ca o sa ai antrenament de la cum ai invatat pentru bac.
Spor la invatat!

| Maragiorgia a răspuns:

Daca mergi la o scoala postliceala, dupa ce termini vei primi o diploma care este un fel e diploma de bac.
eu zic, sa inveti si sa dai bacul.Bafta!