| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

As vrea sa ma mut de la filologie la un liceu de arte dar nu am suficient curaj. Am trecut clasa 10 si chiar daca sunt la filologie e prea mult pentru mine pentru ca am intrat la cel mai bun liceu din oras si acum vreau sa ma mut la un liceu de arte dar mi-ar parea rau. Ce sfaturi aveti? Dau funda pentru cel mai bun.

Răspuns Câştigător
| Manda_Cristian_1993 a răspuns:

Eu am absolvit Facultatea de Litere (română-engleză), anul trecut, mai mult din dragostea pentru literatură. Ideea e că trebuie să faci ceva ce te atrage din toate punctele de vedere, altfel nu va merge. Dacă ți-ar plăcea să fii la arte atunci mergi acolo. Fă ceea ce te atrage mai mult și crezi că e mai bine. happy

1 răspuns:
| NoctisFive a răspuns:

Daca simti ca nu faci fata ce-ar fi daca ai merge tot la filo (sau la alt profil) la un liceu mai slab? Sau sa pui burta pe carte si sa ramai la liceul si profilul la care esti acum? Nu de alta, dar la filo trebuie doar sa inveti constat, nu poti sa afirmi ca nu ai inteles, pentru ca nu-i nimic de inteles.
Daca esti la filo esti destul de limitat dpdv al meseriilor de viitor, nu cred ca e o decizie inteleapta sa te ingradesti mai mult.
Oricum, ar fi util sa ne spui ce meserie te-ai gandit sa practici daca ai merge la un liceu de arte.