| TPUuserTPU a întrebat:

As vrea sa merg la liceu profil mate-info si multi imi spun ca este foarte greu. Este adevarat?
Adica ce se face la mate? informatica? Fizica? despre ce se studiaza la acest profil? Ce meserie poti sa practici?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E cel mai greu profil de liceu in principiu. la matematica vei face analiza matematica care este cea mai grea si nu se face la alt profil daca nu ma insel. la info vei face programare, la fizica nimic deosebit de alt profil real.