| supercoconut11 a întrebat:

As vrea sa ma duc la un liceu mate-info, dar nu sunt absolut deloc bun la matematica. Pe de alta parte, sunt foarte bun la informatica. Dar din cate am auzit, la mate-info se face si multa fizica, si dupa cum credeti, nu sunt bun deloc la fizica. Deci ce alte optiuni mai am, daca singurele materii la care sunt cu adevarat bun sunt informatica si romana? Sa merg pe filo?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La un liceu de mate info se face multa matematica, nu fizica.

Chiar numele profilului iti spune ca se face acolo multa, foarte mulat matematica si informatica!
Din pacate inforamtica nu este suficienta fara matematica, fiind chiar inutila ca ramai un simplu incepator in ale informatiei.

Baga-te peun liceu de stiintele naturii sau filologie daca matematica este grae pentru tine.

| supercoconut11 explică (pentru Violleta2022):

Imi place mama natura dar nu sa o si studiez laughing m-as duce pe filo bilingv engleza

| sierra1 a răspuns:

La științele naturii faci și info iar matematica e mai... light (impaci și capra și varza)

| LordCristobal a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi la Stiinte Sociale, e un profil foarte fain si se potriveste manusa daca esti bun la romana.Si la orele de TIC cred ca o sa iti placa daca ai zis ca te descurci la info.
Chiar nu are sens sa te duci la mate-info daca nu te pricepi la mate, liceul ar fi un chin pentru tine.