| William a întrebat:

As vrea sa merg la o facultate unde sa se faca engelza, dar la engleza- romana nu vreau, si nu stiu la ce alta specializare sa ma duc. Ce imi sugerati? As vrea sa merg la o facultate pentru care sa nu fiu nevoit sa invat ca sa intru acolo. Am deja destul de invatat pentru bac.

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Si eventual sa nu inveti nici in facultate, ca doar ai invatat in liceu... facultatile de limbi straine nu-s usoare de loc, asa cum pare.Studiul individual e de baza, se lucreaza in grupe mici, seminariile sunt tare interactive. Daca simti ca nu ai chemare pentru asta si-ti place totusi engleza, de ce nu incerci sa urmezi cursurile unei facultati tehnice cu predare in limba engleza...