| stardust_3069 a întrebat:

As vrea sa urmez Relatii Internationale si Studii Europene, insa nu stiu unde:Universitatea Bucuresti sau Universitatea Babes-Bolyai, Cluj-Napoca. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Ambele universități sunt aproximativ egale din punct de vedere al calității. Rămâne în discuție orașul iar eu îți spun că prefer întodeauna Clujul în detrimentul Bucureștiului. Primul e un oraș mult mai frumos, liniștit și curat. Acum depinde dacă tu preferi asta. Dacă vrei niște salarii mai mari și viață agitată atunci vino în București.