| Albu_Mădălina_Mihaela_2000 a întrebat:

As vrea si eu cateva sfaturi in legatura cu organizara timpilui.Acum sunt a XI-a si vreau sa ma apuc sa invat pentru bac insa stau prost cu organizrea timpului.Cum sa fac invtatul mai placut si sa ma organizez in asa fel incat sa invat si pentru scoala si pentru bac? Orice raspuns este bun.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa-ti faci niste caiete separate unde sa-ti scrii doar ce-ti trebuie pentru bac, facut intr-o schema proprie, cat mai colorata si atractiva vizual.
Iti poti pune si muzica pe fundal si sa incerci sa te concentrezi.
E normal ca nu ai spor, esti constienta ca inca mai ai mult timp. Cand ai mai putin intri in panica si vrei, nu vrei, te motiveaza sa inveti.

| Albu_Mădălina_Mihaela_2000 explică (pentru Adry05):

Mulţumesc mult de răspuns, am să incerc. Şi am zis sa mă pun de pe acum pe învăţat, deoarece fiind la filologie am mult de invatat la română, istorie, geografie si engleză şi prefer să învăţ de acum decât sa las pe ultima clipă.

| Adry05 a răspuns (pentru Albu_Mădălina_Mihaela_2000):

E foarte buna decizia, mai ales la istorie iti recomand. Si eu sunt la filologie si e ingrozitor cu istoria. Bafta multa cu bacul. happy