| Moiseicip a întrebat:

As vrea si eu un sfat TPU ca sunt foarte derutat: Am terminat anul trecut scoala si am dat bacalaureatul si nu l-am luat.De fapt luasem la toate obiectele peste 5 dar nu mi-a iesit media.Anul acesta m-am inscris din nou la bac dar dau numai la un obiect deoarece am putut sa aleg.Problema e ca intre timp mi-am gasit de munca, (pot sa zic ca e un serviciu stabil), dar mai am si aici de dat cateva examene de autorizare in cadrul firmei (ca asa e la ei), iar aceste examene de autorizare nu le dau in judet la mine. Cea mai grava problema e ca aceste examene de autoriza re coincid cu saptamana in care se da probele scrise la bacalaureat si nu stiu daca ma pot prezenta la obiectul care m-am inscris eu la bacalaureat, iar in acest caz chiar nu stiu ce sa fac.Va rog mult ajutati-ma cu cateva sfaturi.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca nu dai acum poti sa te inscrii la bac pentru sesiunea urmatoare contracost.

| tapeee a răspuns:

Dupa cum a zis si Seth89-te inscrii pentru sesiunea din iulie-august, dar ar fi bine sa faci in asa fel incat sa ajungi la ambele(presupun ca ai doar un examen pentru serviciu) acum, cu ajutorul unui prieten ce are masina, propria masina sau un taxi ceva.