| clever9 a întrebat:

Asistenta medicala generala sau belneofiziokinetoterapie? La care se castiga mai mult? Am auzit ca asistentii medicali nu prea isi gaseac locuri, de cealalta specializare nu am auzit nimic.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai auzit foarte bine, nici pentru asistenti medicali si nici pentru cei belneofiziokinetoterapeuti nu se gasesc posturi, dar apar din cand in cand, cate unul, evident care se ia dupa ce sustii un concurs.
Locuri de munca nu se gasesc pentru nici o profesie, trebuie doar sa ai rabdare ca sa prinzi ceva, mai ales cand nu ai pic de experienta.

| alina2k18 a răspuns:

La AMG ai candidati la fel ca tine, la balneo vin si cei de au facut UNEFS deci cu o diploma de invatamant universitar si studii inalte pe kinetowinking deci concurenta strongwinking si aici sunt infimmmm mai putine locuri decat la AMG.

| Elena9328 a răspuns:

E o minciună că nu și găsesc locuri asistenții medicali, daca ai ambiție, găsești.
Și ține sa ți placă și să pui suflet în ceea ce faci.
Daca nu ți place, nu o fă. Asta este pentru toate nu numai pentru postliceale.