| medex3 a întrebat:

Astazi la mate am dat un test in care nimeni nu a stiut nimic(cu exceptia olimpiciilor). Si cred ca iau 5 sau 6. niciodata nu am luat asa nota la mate.cum sa ii spun lu mm. atat imi trebuiecrying(((((((((((

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Draga Deea, chiar daca n-ai mai luat niciodata astfel de note la mate, te sfatuiesc sa-i spui chiar azi. Pregateste-o mai intai pe mamy. Spune-i ca ai o veste proasta si nu indraznesti sa i-o spui, caci ti-e rusine. Oricat de greu ti-ar fi, si oricat de severa ar fi mama ta, mai bine sa afle de la tine, decat de la diriginte si sa se faca de ras. Dat fiind faptul ca n-ai mai luat note asa de mici la mate pana acum, ar putea sa-ti fie de ajutor. Ii spui si tu ca nu te-ai simtit prea bine, ca ai avut emotii si nu te-ai mai putut concentra si promiti ca nu se va mai intampla. Sigur te va ierta! Bafta!

7 răspunsuri:
| medex3 explică:

Gheorghita chiar asa a fostsad. si anonimule.altadata decat sa vb mai bine iti ti gura aia.

| IO.oanaa <3 a răspuns:

Si mie mi-a adus azi testul la mate si am luat 7. Chiar daca nici eu nu mai luasem atat i-am zis mamei si mi-a spus sa fiu mai atenta si sa lucrez mai mult. Acum depinde si de mama ta.
Spune-i adevarul si promite-i ca vei invata mai mult pentru a-ti ridica notahee hee

| lucian99 a răspuns:

Spune-i adevarul
Si altadata fi pregatita
Si nu fii trista se mai intampla
Daca vrei da-mi o fundita
Numai bine, Lucian

Răspuns utilizator avertizat
| gheorghita a răspuns:

Daca vrei sa o minti spune si tu ca ati facut galagie si s-a enervat profu/profa si a dat lucrare si toti ati luat note mici. laughing si vi le-a trecut sa va invatati minte. alta minciuna nu stiu... Dar totusi incearca sa spui adevaru. dar daca ai o mama mai severa incerca asta. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta data invata mai mult si urmeaza exemplul olimpicilor. Pana la urma, sunt parintii tai. Daca e vor cicali, meriti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui adevarul si ii promiti ca o sa incerci sa nu mai iei nota mica. Explica-i ca testul a fost greu si ca majoritatea colegilor tai au luat nota mica, iar cei care au luat nota mare au facut asta pentru ca au meditatori.Sti cum se zice "cel care nu are toate notele de la 1 la 10 nu e elev". Capul sus ca asa i se poate intampla oricui, chiar si celui mai bun din clasa.winking