| ynln a întrebat:

Atestatul la limba engleza este necesar pentru intrarea in bac? Nu de alta, dar am deja destule diplome si certificate, inclusiv cambridge advanced C2, si mai degraba m-as concentra pe materiile pentru bac decat sa pierd timpul si cu asta. Profesoara ma tot preseaza de ceva timp cu facerea atestatului si ma intrebam daca e obligatoriu.

3 răspunsuri:
| dani9354 a răspuns:

Nu iti foloseste la absolut nimic si din cate stiu are o valabilitate redusa de 2 sau 3 ani, timp in care tu oricum o sa studiezi la o facultate si practic nu te ajuta deloc...Succes!

| anamariarot a răspuns:

Nu-ți folosește decât să ai ceva în plus în CV. Probabil e o „tradiție" în liceu să-l dea toți, de asta te tot presează

| LexiEla a răspuns:

Eu stiam ca daca ai cambridge.ul, mai ales cu nota asa mare ca a ta, poti sa echivalezi. Nu ai de ce sa mai dai competentele.