| RainOfColors a întrebat:

Ati putea sa-mi dati cateva informatii despre profilul mate-info bilingv engleza? (cate ore din fiecare materie se fac pe saptamana, la ce se dau tezele etc.) Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| OpreaSimonaAlina a răspuns:

Salut! In clasa a IX-a vei avea 4 ore de matematica, 5 de engleza, 4 de romana, 3 de fizica, 2 de chimie, 2 de biologie, 2 de TIC, 2 de limba 2 (franceza/grmana), una de informatica, una de logica, una de religie, una de muzica/desen, una de istorie, una de geografie, una de geografia Marii Britanii (in limba engleza), una de sport, una de dirigentie.
Teze dai la romana, matematica, informatica, fizica/chimie/biologie/ (la alegere una dintre ele), la engleza.
In clasa zecea stiu ca nu se mai face logica ci alta stiinta socio-umana, si vei face 3 ore de romana. In clasa a XI-a stiu ca nu se mai face muzica/desen si doar o ora de chimie si de biologie.
Daca mai ai nevoie de informatii poti sa ma mai intrebi.winking

| RainOfColors explică (pentru OpreaSimonaAlina):

Deci doar geografia Marii Britanii se face in engleza? Si, daca esti la acest profil in Bucuresti, poti sa-mi spui la ce liceu esti (daca poti si media de admitere)? Multumesc.

| OpreaSimonaAlina a răspuns (pentru RainOfColors):

Eu sunt la liceu in Targu Mures si aici am intrat cu media 9, 87 iar ultima medie la noi in clasa a fost 9, 38. Aici poti sa cauti mediile de admitere de la toate liceele din tara: http://admitere.edu.ro/2011/
In clasa a IX-a faci geografia Marii Britanii, in clasa a X-a istoria Marii Britanii, in clasa a XI-a geografia Statelor Unite si in clasa a XII-a istoria Statelor Unite.