| Ayame17 a întrebat:

Ati putea sa-mi dati nsite site-uri pe care sa gasesc informatii despre cum se formeaza visele, va rog? Nu vreau interprea tarea viselor, ci pur si simplu, cum se formeaza, de ce, cand... lucruri de genul asta. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| koko3475 a răspuns:

E un mister. creierul le reproduce. e vorba de complexitatea organismului uman. eu am patit sa visez ceva si apoi sa traiesc acel vis. un deja-vous cum s-ar spune? explicatia? nu exista. parerea mea e ca in noi exista spirit. si acel spirit, calatoreste intr-o lume paralela, uneori redandu-ne fapte pe care le vom trai...cum am mai spus, o imensa complexitate.

8 răspunsuri:
| HeadUpAndSmile a răspuns:

Uite aici: http://www.TPU.ro/......team-asta/
Nu avea rost sa scriu din nou raspunsul.

| Ayame17 explică (pentru HeadUpAndSmile):

Multumesc, este de ajutor explicatia.happy

| Ayame17 explică (pentru Frankie):

Ooo tu, geniule. Am intrebat daca stii un site in care acest proces sa fie explicat mai pe larg. Iti dai seama sper ca am cautat ceva pe google, dar cum am gasit o varietate mare de pagine, dintre care multe nu ma interesau, am incercat sa economisesc timp si sa sper ca cineva de treaba si care are habar(se pare ca nu tu) ma va ajuta. Daca ai incercat sa fi spiritual/spirituala, nu ti-a iesit deloc.

| Frankie a răspuns (pentru Ayame17):

Pai normal... ca va este lene si sa cautati pe google... toti vreti mura in gura intrati pe TPU sa va faceti temele pentru scoala si chestii de genu. ar trebui sa fiti impuscati

| Ayame17 explică (pentru Frankie):

Mare este gradina Ta Doamne, poarta este deschisa si multi... sar gardul(completeaza tu). De asta exista site-ul asta, TPU -"toti pentru unu" iti spune ceva? Si apoi, asta nu e o tema pentru scola; tocmai de asta am pus intrebarea la cultura generala! Si sigur, ar trebuie sa ma impusc cand vad atata... in raspunsul tau. (din nou, te las pe tine sa gasesti raspunul, dar iti dau un indiciu: incepe cu "pro" si se termina cu "ie"; sper sa te descurci happy )

| Frankie a răspuns (pentru Ayame17):

La 12 ani pe care ii ai nu am ce sa iti cer.

| Ayame17 explică (pentru Frankie):

batting eyelashes merci, m-ai facut mai tanara cu 5 anibatting eyelashes