| Vvistula a întrebat:

Avand in vedere faptul ca Dacia si Imperiul Roman erau cele mai puternice state din Europa in timpul lui Burebista si Caesar stiind ca Cesar pregatea o campanie impotriva Dacilor, care credeti ca ar fi fost rezultatul?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Ar fi fost acelasi rezultat.

2 răspunsuri:
| ღHinataღ a răspuns:

Burebista nu e o mamaliga, ca Decebal.Prietene,istoria care ne-o baga pe gat astia de la scoala TREBUIE STEARSA SI RESCRISA DIN NOU! Burebista patrundea cu oastea in Roma si o distrugea, odata cu Caesar!
. Asta e adevarul, o parte a adevarului este chiar insusi Atlantida http://templulsecretelor.blogspot.com/......anesc.html sau asta>
Eminescu a fost ucis! Acestuia i s-a provocat o boala psihica intentionat.A fost transportat la spital, iar acolo a aflat ca boala sa putea fi tratata decat cu mercur(2 g. pe zi, cand doar jumatate de gram iti este suficient pentru a deceda). Acestia i-au administar mercur, mult mercur, care il puneau in mancare.Aerul din camera in care era internat era afectat cu mercur, si nu avea voie sa isi aeriseasca camera.Cand mercurul a pus stapanire pe el, a fost lovit cu piatra in cap si a decedat pe loc.De ce? El a fost cel care a vrut sa Dacieze Romania, iar evreilor asta nu le era convenabil.Imi cer scuze daca am scris ceva ce te deranjeaza, deci imi cer scuze in avans.
O seara buna in continuare! Toate cele bune!

| Vvistula explică (pentru ღHinataღ):

Nu ma deranjeaza, insa raspunsul tau nu m-a ajutat cu nimic fiindca toate aceste lucruri le stiam si eu, ina in privinta lui Burebista da era mult maia tare ca Decebal, insa nu cred ca ajungea sa cuereasca Roma asa usor.