| alinrabulea a întrebat:

Avand in vedere faptul ca s-a schimbat structura subiectului 1 de la Bacalaureat, trebuie sa imi iau alte carti pentru Bacalaureat. Problema este ca nu gasesc culegeri de matematica si romana, pentru bacalaureat, care sa cuprinda si grile. Poate stiti voi de unde pot face rost. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| WhatABeautifulDay a răspuns:

Pai nu au iesit si ele asa imediat, abia s-a anuntat. Suna direct la editura si intreaba de noile modele de culegeri.

| patrik986 a răspuns:

Stai linistit ca probabil se vor scoate subiectele cu grilelaughing maine cica se va afla daca se scot sau nu. Dar totusi ma intreb pentru ce le-au mai introdus daca le scot dar in fine. laughing

| Andersen2k18 a răspuns (pentru patrik986):

Fara consultare publica. Fara pareri de la elevi si profesori. Normal ca le-au retras.

| patrik986 a răspuns (pentru Andersen2k18):

Mai ales ca este contra legii, din cate stiu eu schimbarile se fac doar in vacante.

| Andersen2k18 a răspuns (pentru patrik986):

Schimbarea normal trebuia sa se produca din septembrie.

| patrik986 a răspuns (pentru Andersen2k18):

Exact, nu acum cand elevii se pregatesc pentru modelul vechi.