| dezeubby a întrebat:

Aveti idee daca maine 13 februarie se face scoala / liceu in Bucuresti? Adica e cam aceeasi situatie de saptamana trecuta si auzisem la cineva ca daca se anunta cod portocaliu / galben nu se face scoala, dar stiti cum e, multi infloresc.

18 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Încă nu au hotărât cei de la minister dacă în București se vor ține sau nu cursurile, avem de așteptat. happy
Sper să ni se confirme ceva până diseară. Fii cu ochii în patru pe posturile de știri.

Numai bine!

| 20thoughts a răspuns:

La noi in Vrancea nu se merge in scoala.Tu de unde esti? Poate te pot ajuta.

| dezeubby explică (pentru 20thoughts):

Sunt din Bucuresti. In licee este caldura, ai conditii dar pana la liceu e jale... cum spuneam si mai sus chiar daca te imbraci gros tot racesti ca intri de la frig la caldura si...

| alin334 a răspuns:

Asteapta pana maine, sau pana diseara ca boti au zis ca nu se inchide ca nu e viscol, dar la cat o sa ninga iti spun eu ca inchid

| AnonymusRex a răspuns:

Nu se stie inca daca se inchid scolile... In jur de ora 15 se va hotari. Uite-te la stiri si vezi ce se intampla. Codul protocaliu intra in vigoare in jurul orei 18.

| dezeubby explică:

Va multumesc pentru raspunsurile rapide... o sa ma uit sa vad, daca cumva aflati ceva va rog frumos sa scrieti aici. Multumesc si va urez un weekend placut ( cat a mai ramas din el )

| Maariiaa a răspuns (pentru dezeubby):

Toți pentru unul! big grin Dacă aflu ceva o să îți scriu aici cu siguranță. Mulțumesc, un weekend plăcut în continuare îți doresc și ție! (P.S - Eu personal sunt tot din București și chiar nu vreau să merg la școală pe astfel de vreme ) kiss

| dezeubby explică (pentru Maariiaa):

La fel si eu, adica sa zicem ma imbrac super bine si ajung in liceu unde e cald si transpiri si mai si racesti... e ff urata vremea... si sa fim seriosi cine vrea sa faca scoala? laughing

| Maariiaa a răspuns (pentru dezeubby):

Eu una nu vreau. rolling on the floor

| dezeubby explică (pentru Maariiaa):

Nici eu, clar. Ati mai auzit ceva pe la televizor?

| Maariiaa a răspuns (pentru dezeubby):

Luni sunt deschise școlile în București. Vezi aici: http://www.realitatea.net/......13128.html

| dezeubby explică (pentru Maariiaa):

Incredibil de ratati sunt astia, oke sunt de acord ca e caldura in liceu si etc dar pana la liceu ei nu se gandesc ca mergem prin vremea asta de rahat? unii stau si 30 de minute sa astepte un tramvai sau autobuz...

| Maariiaa a răspuns (pentru dezeubby):

Da,asta e România. Pun pariu că mâine nu vine nici jumătate de clasă de la mine. thinking Proști!

| dezeubby explică (pentru Maariiaa):

Se pare ca pana la ora 2 maine e cod galben si dupa aia cod portocaliu in Bucuresti... sper sa se mai gandeasca astia si sa inchida scolile, tu in ce liceu/scoala inveti?

| Maariiaa a răspuns (pentru dezeubby):

Jean Monnet

| dezeubby explică:

Acum ninge de rupe si e cod galben dar sa vedem dupa ora 2 cand va fi cod portocaliu laughing Sunt batuti in cap... sper sa se gandeasca si ei mai bine si sa ne lase acasa.

| aaa123 a răspuns:

Sunt total dezinteresati ca noi mergem pana la scoala in frig adica sa se duca in ***** ****daca ei cred ca toata lumea sta langa scoala.Eu personal am 13 ani sunt clasa a 7-a si stau in Bucuresti zona fundeni.ei bine fac o ora si un sfert pana la scoala(scoala nr 30 Grigorie Ghica voievod:http://scoala30.com/)...si ei cred ca acest cod portocaliu nu este periculos si luni dar dupa scoala cand seara se lasa frigul ce naiba fac? Sunt total prosti

| Eugen_Flavio_1996 a răspuns:

Da e luni dimineata in ziua de 13 februarie si afara in Bucuresti ninge de rupe...