| alinmadalin121222 a întrebat:

Azi am fost la liceu sa ma transfer (cls x) si am uitat sa ma duc la profil de provenienta sa-mi iau adeverinta si fisa matricola, am fost azi, si au spus ca mi o vor da in 2-3 zile, treaba e ca azi la liceul unde vreau sa ma mut era ceva lume, cei de la secretariat au spus ca pot sa vin peste cateva zile dar vreau sa stiu daca am aceleasi sanse sa fiu acceptat. Se accepta dupa medie sau dupa cine a bagat dosarul primul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Liceul de transfer poate sau nu sa tina seama de medie (daca toate sunt mai mari decat media ultimului promovat din clasa de transfer) sau de data depunerii cererii de transfer, nu sunt obligati la aceasta.
Totul depinde de hotararea Consiliului de administratie.

| alinmadalin121222 explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles, si se accepta elevii treptat de exemplu daca cineva a bagat dosarul in ziua de 15 si eu ma duc pe 20 cel de pe 15 are sanse mai mari?

| Ioandelasal a răspuns (pentru alinmadalin121222):

Nu este asa, aprobarea pentru transfer se da de catre Consiliul de Administratie a liceului si acesta se intruneste la inceputul lunii septembrie.

| alinmadalin121222 explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles, multumesc. Si inca ceva, daca nu ma accepta in septembrie pot aplica la alt liceu sau ma pot muta in timpul anului din cls 10? scuzati ca pun atatea intrebari doar ca ma streseaza. Am avut media 9.41 anul asta si nu stiu daca vin altii cu medie mai mare

| Ioandelasal a răspuns (pentru alinmadalin121222):

Da, se poate, daca prin transfer nu schimbi profilul actual.

| alinmadalin121222 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult

6 răspunsuri:
| alinmadalin121222 explică:

Liceu, nu profil de provenienta*, scuze