| anonim_4396 a întrebat:

BAC Sociologie sau filosofie, de ce?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Eu am dat la filosofie, mi s-a parut cea mai usoara, am luat in jur de 9, 50. Este mai greu decat la geografie sa iei 10, in mare parte pentru ca ai multa sinteza, dar daca iti place este ok. Oricum, nici sociologia nu este grea.
Cel mai bine ar fi sa astepti cateva luni, sa vezi cu ce se mananca filosofia si apoi poti face o comparatie. Daca nu ma insel sau daca nu s-a schimbat programa filosofia in a 12-a se face.

3 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

S-o fi schimbat programa. Pentru cei care fac aceste discipline la ştiinţe sociale, este ok. Vor lua bacul cu brio.

| Dintrebare a răspuns:

Dintre materiile astea socio-umane, sociologia mi s-a parut cea mai usoara, iar filozofia cea mai grea. Asa ca sociologie la bac

| Adii91 a răspuns:

Logica... De ce? E lejer si se iau note mari daca ai ceva in capsor