| Alexalex123123alex a întrebat:

Bacalaureatul la fizică este mai greu decat bacul la biologie? Vorbim de profil tehnologic,ce îmi recomandați, anul acesta am bacul!

Răspuns Câştigător
| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns:

Ba gandeste-te asa la biologie trebuie sa memorezi ca papagalul exact ca la romana, crezi ca faci fata sa memorezi la ambele? La fizica daca stii formulele rezolvi calculele simplu.Eu am dat la fizica si hai sa-ti spun cum e la fizica, prima parte e grila daca stii formulele e foarte usor in sensul ca iei fiecare varianta la rand si calculezi si o sa vezi care e aia buna, la partea 2 si 3 e vorba de 2 probleme, asa e la oricare dintre cele 4 capitole ca stii ca ai de ales intre mecanica, electricitate si ce mai e pe acolo.99% aleg mecanica si electricitate deci baza e simpla stii formulele deja e easy, e la fel ca la matematica adica stii formulele automat stii si sa rezolvi.Deci eu zic ca mai bine dai la fizica in sensul ca e mai usor sa inveti 15 formule sa zicem care ar insemna aproximativ o pagina, deci sa stai sa memorezi 10 pagini de biologie.Nu ti se pare logic? Pana la urma dai la ce vrei dar asa ar trebui sa gandesti.Ca atat formulele cat si lectiile la biologie mai intai trebuie sa le memorezi ia gandeste-te ce e mai greu sa memorezi formulele sau lectiile.

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Depinde cu ce te descurci TU mai bine. Nu colegii. Eu am ales fizica fiindca o stapaneam mai bine decat obiectul care era la alegere.