| MissVanity a întrebat:

Bina. Este vreo problema daca la examenul de limba romana, la compuneri depasesc spatiul indicat?

11 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Daca scrii cateva cuvinte in plus nu e nimic, dar incearca sa nu scrii mai mult deoarece nu vei i punctata si pierzi timp.

| Roses a răspuns:

Da,ori iti scade, ori(daca profesorul e mai drastic), iti taie tot. big grin

| fuzzer a răspuns:

Da! Este o problema.Pentru ca ti se puncteaza pentru incadrarea in pagina, si sa respecti timpul si spatiul indicat.
Deci, daca cerinta este: Faceti o compunere imaginativa de 20-30 de randuri.Prin urmare, tu n-ai voie sa depasesti acest spatiu.Mult succes!

| Iuliana186 a răspuns:

Dacă depăşeşti limita maximă cu un rând s-au două, nu se întâmplă nimic. Dacă depăşeşti cu prea mult, nu e prea bine.

| Parangalevacy a răspuns:

Da,este o problema pentru ca ti se va scade jumatate din punctaj

| ionalexandru98 a răspuns:

De ce dezinformati in halul asta.In general nu sut probleme.In cel mai rau caz pierzi 0.40 daca ai depasit limitele la ambele compuneri.Incadrarea in limitele de spatiu e doar 0.20 la fiecare compunere deci stai linistita si nuascuta tot ce se spune pe net.Verifica si un barem/subect sa vezi cat se puncteaza.Succes maine!

| Alecs2014 a răspuns:

Da, este o problema pentru ca daca depasesti limita pe care ei ti-o impun, atunci ei o sa creada ca nu poti sa te incadrezi intr-un spatiu delimitat si-ti vor scadea din punctaj!

| Davidutzuuu a răspuns:

Salut! Nu, nu este! Si eu am maine examen si am intrebat mai multe persoane si a zis ca nu e problema daca depasim, ideea e sa nu scriem mai putin! happy

| DannaDellRay a răspuns:

Buna, da desigur ca se considera o problema, unii care verifica lucrarile pot sa verifice doar cit este indicat in conditie, eii bine cel putin asa ne-au spus profii noua, dar cine stie

| Tudorg42 a răspuns:

Mi se pare ca ai voie sa depasesti limita de spatiu fara sa ti se scada din punctaj cu cca 10% din nr. de randuri indicat. Adica, daca de exemplu ai de scris o compunere de 15 randuri, ai voie sa depasesti cu aproximativ 1, 5 randuri. Este mult mai grav sa nu termini incheierea decat sa depasesti limita cu 2 randuri.winking

| madalin998 a răspuns:

Da, ca unii profesori numara cuvintele