| Erin28 a întrebat:

Buna TPU!
Sunt la filologie. Voi la ce dati bacul la proba la alegere? Geografie sau sociologie? Eu dau la sociologie, dar profa de geografie vrea sa stiu absolut toate lectiile. Nu stiu ce sa fac in legatura cu acest lucru.

12 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Am fost filo, am dat la geografie, mi s-a parut inca de pe atunci ca geografia e mai frumoasa si mult mai utila in viata.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Geografia e materie de clasa a 4-a laughing nu aveți cine știe ce materie stufoasă ca să te plângi de ea.

| Erin28 explică (pentru supadeceapa):

Nu ma plang, doar ca nu pot retine hartile cu resurse, hartile cu fiecare rau(profa ne-a dat o lisa de 4 pagini cu rauri de invatat). Fiecare stie ce materie are ca punct forte.

| Lukasssz a răspuns:

Eu dau la logica

| Erin28 explică (pentru Lukasssz):

Multumesc!
Cam de cand ai inceput sa inveti?

| Lukasssz a răspuns (pentru Erin28):

Pai de la inceputul anului, ma pregatesc cam 6 ore pe saptamana la aceasta materie, e easy eu mi-am adus aminte lucruri invatate in
urma cu 4 ani la aceasta materie! Acum practic doar recapitulez ce am invatat in a 9 a, logica nu e o materie care se uita!

| Werrich a răspuns:

Buna, eu am dat bacul la Filosofie in 2010, a fost super, am luat peste 9. Succes!

| Erin28 explică (pentru Werrich):

Multumesc!

| Werrich a răspuns (pentru Erin28):

Cu placere ^_^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bacul la geografie e cel mai usor, poti sa iei peste 8 foarte usor. Eu l-am dat la o alta materie, avand motive obiective. Trebuie sa stii cam toate lectiile din cate tin minte, dar asta daca vrei o nota mare.

| Erin28 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, numai ca mie imi place sociologia. Si nu pot sa retin toate hartile.

| TheStrategist a răspuns:

Eu la geografie, dar tu trebuie să dai la ce îți place mai mult și te descurci.