| Alinutcelcurios a întrebat:

Ce credeți, e adevărat? Eu cred că da. https://youtube.com/shorts/T_Je__RCavQ?feature=share

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fantome propriu-zis, nu, dar există demoni și îngeri. Poate că nu sunt in forma prezentată de mass-media, dar dat fiind că atâția oameni din întreaga lume s-au confruntat cu episoade de poltergeist, asta ne face să credem că existe ființe spirituale, bune și rele.
Demonii pot lua forma umana pentru a amăgi omenirea și a-i face pe oameni să creadă că spiritele morților salăjluiesc încă printre cei vii, ceea ce e o mare deziluzie și amăgire.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adevarat ce? ca s-a terminat video fara nicio concluzie

| dullcat a răspuns:

Iar pui intrebari clickbait? Nu exista fantome.

| dullcat a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer, nici asta nu cred...laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru dullcat):

Fantome propriu-zis, nu, dar există demoni și îngeri. Poate că nu sunt in forma prezentată de mass-media, dar dat fiind că atâția oameni din întreaga lume s-au confruntat cu episoade de poltergeist, asta ne face să credem că existe ființe spirituale, bune și rele.
Demonii pot lua forma umana pentru a amăgi omenirea și a-i face pe oameni să creadă că spiritele morților salăjluiesc încă printre cei vii, ceea ce e o mare deziluzie și amăgire.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Adevărul și credința sunt două lucruri complet diferite.
Eu nu cred în nimic ce nu pot atinge. cu edxcepția văntului care-mi flutură părul

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Aerul/oxigenul exista, dar nu le poți atinge, totuși îl inhalezi. Te îndoiești de existența oxigenului dacă nu-l poți atinge?

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă indoiesc, dar nu m-aplec. lol

| Alinuța00 a răspuns:

Parerea mea e că s-ar putea să existe si alte spirite printre noi. Pâna si Einstein are o teorie legată de posibila existență a fantomelor.Doar pentru ca nu le poți vedea sau atinge, asta nu înseamnă că nu există. Sunt lucruri pe care noi oamenii nu o sa le putem înțelege sau desluși niciodată, oricât de destept ai fi, tot prost mori.

Răspuns utilizator avertizat