| GabrielaElenaXD a întrebat:

Bun...deci am o problema.Am probleme cu invatatul ...mai exact nu pot retine.Citesc si repet de mai multe ori si totusi nu pot sa retin. Puteti sa imi dati niste sfaturi cum as putea sa rezolv aceasta problema?

Răspuns Câştigător
| PunkGirls a răspuns:

Si mie mi se intampla...Te poti inregistra cand citesti si sa asculti de vreo 10 ori inregistrarea.eu asa am facut si mi-am rezolvat problema big grin. Funda?

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Da,nu repeta mult pentru ca creierul nu a fost invatat sa memoreze mula ca fapt divers du-te in oras la magazinul preferat vei memora doar traseul, megazinul,cei in el, vezi ce importanta dai tu invataturi tale? gandeste rational, puneti intrebari, fi curioasa nu papagal, uitam 90 la suta din ce invatam pastram esentialu, eu unu citesc de mai multe ori ceva putin ca de exemplu de 5 ori o pagina apoi a doua pagina si da e important sa asociezi ceea ce inveti cu ceva ce sti ca de exemplu hidrogenul cu pc tau sau o ecuatie cu ceva eu stiu fi inventiva