| doreal a întrebat:

A terminat careva la universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iasi, la informatica? As avea nevoie despre cateva detalii despre profesori si despre cum e facultatea.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Te-ai inscris sau intenționezi?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu am terminat dar am pierdut niste ani pe acolo.

| doreal explică (pentru GabiDumitrescu):

Poti sa detaliezi? laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru doreal):

Am inceput, nu am terminat. Inceput in 1999, cred ca ultima oara cand am mai fost sa dau vreun examen ceva a fost prin 2004... poate 2005. Inca am diploma de BAC acolo, lol. Daca maninci matematica si informatica pe piine din liceu, nu o sa fie foarte greu. Bine, o sa fie unele obiecte enervante sau carora nu o sa le gasesti utilitatea, dar per total se invata si chestii cu aplicabilitate serioasa daca vei lucra programator mai incolo (grafuri, criptografie). Cursurile de baze de date, de exemplu, sunt niste mizerii sinistre, pur teoretice. Profesorii sunt in general ok, unii se implica mai mult, altii mai putin, cam ca peste tot.