| taviyamato a întrebat:

am 21 de ani si sunt in anul 3 la o facultate de Geografie cu specializarea turism, vreau sa aflu ce meserii voi avea sau ce pot face cu aceasta facultate? oricum perspectivele par sumbre... straight face straight face straight face straight face straight face straight face

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Cred ca poti fi ghid (dar trebuie sa cunosti f. bine macar engleza), sau poti lucra la o agentie de turism.

2 răspunsuri:
| krm23 a răspuns:

Bunahappyurmez aceeasi facultate.eu fiind doar in anul 2happy
prea mare chestie nu am rezolvat noi cu facultatea asta,insa,ceva meserii putem avea si noi:ghid turistic, manager hotelier, vreun post intr-o agentie de turism si chiar profesor(pe mine nu ma atrage)mai bine stiu ca fac receptie pana la 80 de ani decat profesor:laughing

| taviyamato explică (pentru krm23):

Pai pe receptie poti ramane da daca ramai fara job si ai deja peste 30 de ani nu te mai angajeaza nici satana pe receptie, am lucrat pe receptie si de multe ori patronii de hotel sunt niste scarbe ordinare laughing)), oricum munca de receptie o recomand, e EXTREM de utila, dupa ce bagi cativa ani pe receptie te poti baga ghid sau agent, agent se mai cauta da nu esti platit ce sti ce, oricum vreau sa lucrez pe receptie in strainatate, si oricum in strainatate la facultatile de turism, in europa de vest, trebuie sa stii 2 limbi straine ca sa fi admis happy, intr-adevar e cam slabuta faculta nu faci mare branza... da asta e ce sa facem...